تکنولوژیجهان

سامسونگ پتنت گوشی هوشمند جدیدی را با قابلیت تا و رول شدن ثبت کرد

به‌تازگی سامسونگ یک پتنت منحصربه‌فرد جدید برای گوشی هوشمند به ثبت رسانده است که علاوه بر قابلیت تاشدن، می‌تواند با زاویه‌ی قابل تنظیم رول شود.

 

سامسونگ پیشتاز بازار گوشی های هوشمند تاشو است و درحال‌حاضر وضعیت بسیار خوبی دارد، اما به هرحال غول کره‌ای برای عقب نماندن از رقبا باید نوآوری‌هایی را خلق کند. ازاین‌رو مانند هر شرکت دیگری هرچند‌وقت‌یکبار پتنت‌ها و فناوری‌های مختلفی را برای گوشی‌های آینده‌ی خود ثبت می‌کند. به‌‌نقل از گیزموچاینا، پتنت جدید ثبت شده توسط سامسونگ، قابلیت تاشدن و رول‌شدن را در یک گوشی به‌نمایش می‌گذارد.

پتنت گوشی تاشدنی و رول‌شدنی سامسونگ

با توجه به‌گزارش 91Mobiles، سامسونگ در ژوئن ۲۰۲۱، پتنت منحصربه‌فردی را برای طراحی گوشی هوشمند در سازمان جهانی مالکیت معنوی (WIPO) ثبت کرد. این طرح، گوشی را درحالت تاشدن و همچنین رول‌شدن نشان می‌دهد. بااین‌حال، سامسونگ هنوز هیچ گوشی با قابلیت رول‌شدن راهی بازار نکرده است. در واقع، گوشی هوشمند تجاری قابل رول‌شدن از هیچ برندی وجود ندارد.

سامسونگ مانند سایر تولید‌کنندگان نیز پتنت‌های طراحی را برای فرم ظاهری جدید ثبت کرده؛ اما اولین بار است که شرکتی هم حالت تاشوندگی و هم رول‌شدن را در یک گوشی به‌نمایش می‌گذارد.

پتنت گوشی سامسونگ با قابلیت تاشدنی و رول‌شدنی-۲

 

طبق توضیحات پتنت، این طرح یک «دستگاه الکترونیکی با قابلیت تاشدن و رول‌شدن» را نشان می‌دهد. کاربران می‌توانند صفحه‌نمایش این گوشی را براساس نیاز به‌صورت کشویی حرکت دهند و می‌توانند آن را در یک زاویه مایل تا کنند. صفحه‌نمایش را می‌توان حتی زمانی‌که باز نشده است، تا کرد.

متأسفانه، اطلاعات زیادی درباره‌ی این پتنت با طراحی مذکور ارائه نشده است، به‌جز اینکه از یک لولا و یک موتور برای تاشدن و رول‌شدن بهره می‌برد. در‌حال‌حاضر، انتظار نمی‌رود که سامسونگ به‌زودی محصول تجاری با این طراحی عرضه کند؛ اما از طرفی دیگر نمی‌توان این احتمال را در آینده رد کرد.

شما در مورد پتنت جدید سامسونگ چه نظری دارید؟‌ فکر می‌کنید گوشی‌های رول‌شونده می‌توانند در آینده‌ی نزدیک به دستگاه‌های متداول و پرکاربرد تبدیل شوند؟

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا