تکنولوژی

جدیدترین به‌روزرسانی گلکسی واچ ۴ احتمالا باعث عملکرد نادرست برخی واچ‌فیس‌ها خواهد شد

آخرین به‌روزرسانی سامسونگ برای ساعت هوشمند گلکسی واچ ۴، احتمالاً باعث خواهد شد واچ‌فیس شما به‌درستی کار نکند.

چند روز قبل، سامسونگ انتشار جدیدترین به‌روزرسانی نرم‌افزاری گلکسی واچ ۴ را آغاز کرد که قابلیت‌های جدیدی مثل ردیابی بهتر خواب و واچ‌فیس‌های جدید و نمادهای خواب حیوانات را به این ساعت اضافه می‌کند. بااین‌حال به‌گفته‌ی یکی از کاربران ردیت، آخرین به‌روزرسانی گلکسی واچ ۴ هنگام روشن‌بودن قابلیت صفحه‌ی همیشه‌روشن (‌Always On Disply) ممکن است مانع از عملکرد صحیح برخی از واچ‌فیس‌ها شود.

به‌گزارش فون‌آرنا، یکی از کاربران ردیت پس نصب جدیدترین به‌روزرسانی منتشرشده برای گلکسی واچ ۴، متوجه شد هنگامی که ساعت در حال استفاده نیست و گزینه‌ی صفحه‌ی همیشه‌روشن فعال است، واچ‌فیس فعالش اطلاعات نمایش‌داده‌شده را به‌درستی به‌روزرسانی نمی‌کند. این کاربر پس از بروز مشکل شروع به بررسی کرده که چه عاملی باعث ایجاد آن شده است.

کاربر ردیت اعلام کرده است که یکی از دلیل احتمالی به‌روزرسانی‌نشدن اطلاعات نمایش‌داده‌شده‌ی واچ‌فیس، نصب جدیدترین به‌روزرسانی منتشرشده برای گلکسی واچ ۴ است. این به‌روزرسانی دیگر از روش ()onTimeTick استفاده نمی‌کند. این روش یک بلوک کد است که درصورت فراخوانی ساعت هوشمند، زمان نمایش‌داده‌شده را به‌روز می‌کند.

کاربر ردیت درادامه توضیح می‌دهد که واچ‌فیس‌های قدیمی‌تر از WatchFaceService.Engine استفاده می‌کنند و هنگامی که گلکسی واچ ۴ استفاده نمی‌شود، برای به‌روزرسانی زمان نمایش‌داده‌شده از روش onTimeTick بهره می‌برد. این کاربر حدس می‌زند که این تغییر در به‌روزرسانی جدید به‌منظور صرفه‌جویی در باتری اعمال شده یا ممکن است صرفاً اشکال جدید باشد.

همچنین، کاربر ردیت توضیح داد که واچ‌فیس‌های جدید از WatchFaceService.Engine استفاده نمی‌کنند؛ بنابراین، نباید تحت‌تأثیر این مشکل قرار بگیرند. بدین‌ترتیب اگر هنگامی‌که از گلکسی واچ ۴ خود استفاده نمی‌کنید، اطلاعات مربوط به ساعت روی دستگاه شما به‌روز نمی‌شود. اگر گزینه‌ی صفحه‌ی همیشه‌روشن نیز در حالت فعال قرار دارد، شاید وقت آن رسیده است که از واچ‌فیس جدیدی استفاده کنید تا سامسونگ مشکل را برطرف کند.

شایان‌ذکر است سامسونگ تا این لحظه هیچ جزئیاتی درمورد این مشکل منشتر نکرده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا