جهان

سیستم‌عامل HarmonyOS هواوی از ۲۲۰ میلیون کاربر عبور کرد

هواوی در جریان رویداد معرفی P50 Pocket اعلام کرد که هم‌اکنون بیش‌از ۲۲۰ میلیون کاربر از HarmonyOS استفاده می‌کنند.

 

ریچارد یو، مدیرعامل گروه کسب‌وکار مصرفی هواوی در جریان رویداد ۲۳ دسامبر (۲ دی) اعلام کرد که هم‌اکنون بیش‌از ۲۲۰ میلیون کاربر از سیستم‌عامل HarmonyOS روی دستگاه‌های هوشمندشان استفاده می‌کنند. به‌گفته‌ی مدیرعامل هواوی، این آمار، HarmonyOS به سیستم‌عاملی با سریع‌ترین رشد در دنیا بدل کرده است.

دستیابی به ۲۲۰ میلیون کاربر به‌خودی خود، آمار چشم‌گیری برای HarmonyOS به‌حساب می‌آید؛ اما هواوی می‌گوید فراتر از این اعداد را برای سال آینده هدف گرفته است. درحال‌حاضر HarmonyOS تنها دراختیار کاربران بازار چین قرار دارد؛ اما هواوی احتمالا در سال ۲۰۲۲، سیستم‌عامل اختصاصی خود را به‌صورت جهانی منتشر خواهد کرد؛ البته چینی‌ها هم‌اکنون در مورد برنامه‌هایشان صحبت نکرده‌اند.

HarmonyOS در تاریخ ۲ ژوئن ۲۰۲۱ (۱۲ خرداد ۱۴۰۰) با تجربه‌ی کاربری و طراحی متفاوتی برای گوشی‌های هوشمند معرفی شد. قابلیت‌هایی همچون App Snippets و Control Panel برای کنترل آسان دستگاه‌ها و لوازم خانگی هوشمند از روی گوشی از جمله‌ی ويژگی‌های کلیدی هارمونی به‌حساب می‌آیند.

هواوی در جریان رویداد ۲۳ دسامبر اعلام کرد که در نیمه‌ی نخست ۲۰۲۲ بیش‌از ۱۰۰ مدل از دستگاه‌های خود در دسته‌های گوشی هوشمند، تبلت و تلویزیون هوشمند را به به سیستم‌عامل HarmonyOS به‌روز خواهد کرد. در فهرست این دستگاه‌ها محصولاتی قدیمی همچون هواوی میت ۹ و P10 نیز دیده می‌شوند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا