تجارتتکنولوژی

اینتل در بریتانیا در حال ایجاد تیمی برای توسعه پردازنده گرافیکی است

اینتل در کشور انگلیس به‌دنبال ایجاد تیمی برای توسعه‌ی معماری‌های پردازنده‌های گرافیکی است.

براساس آگهی استخدام جدید اینتل، این شرکت در بریتانیا در حال راه‌اندازی مرکزی برای توسعه‌ی پردازنده‌ی گرافیکی است. اینتل به‌منظور ساخت معماری‌های گرافیکی کم‌مصرف برای دستگاه‌های محاسباتی قابل‌حمل، به‌دنبال مهندسان طراحی سخت‌افزار مجرب است.

به‌گزارش تامزهاردور، در شرح شغل ارسال‌شده‌ی Xe Architecture and IP Engineering (XAE) اینتل آمده است:

ما در حال ایجاد تیم کاملاً جدیدی در بریتانیا هستیم تا صرفاً روی معماری‌ها و طراحی‌های پردازنده‌های گرافیکی کم‌مصرف پیشرو برای فعال‌کردن نسل بعدی محاسبات قابل‌حمل تمرکز کند. گروه مهندسان این امر مستلزم برخورداری از مهارت‌های ثابت‌شده در طیف وسیعی از رشته‌های مهندسی معماری و طراحی سخت‌افزار و طراحی درایور نرم‌افزار است.

مرکز جدید تحقیق‌وتوسعه‌ی پردازنده‌ی گرافیکی در Swindon انگلستان واقع شده است که تقریباً ۱۲۵ مایل از کمبریج بزرگ‌ترین مرکز فناوری این کشور و حدود ۹۰ مایل از لندن فاصله دارد. درحال‌حاضر، دو توسعه‌دهنده‌ی اصلی پردازنده‌ی گرافیکی در بریتانیا فعالیت می‌کنند: یکی تیم توسعه‌ی Arm Mali و دیگری تیم توسعه‌ی پاور وی‌آر Imagination. این دو شرکت در معماری‌های پردازنده‌های گرافیکی کم‌مصرف تخصص دارند و تجربه‌ی زیادی در بلوک‌های پردازنده‌های گرافیکی کم‌مصرف ارائه داده‌اند که اپل، مدیاتک، NXP، سامسونگ و Renesas از آن استفاده می‌کنند.

با درنظرگرفتن این موضوع، اگر می‌خواهید معماری گرافیکی کم‌مصرفی تولید کنید، در بریتانیا مهندسان باتجربه‌ی زیادی برای این کار وجود دارند. درهمین‌حال، بسیاری از توسعه‌دهندگان Arm Mali هنوز در تروندهایم نروژ زندگی می‌کنند؛ به‌همین‌دلیل، نام رمز معماری‌های Mali از اساطیر نروژی سرچشمه می‌گیرد.

درحال‌حاضر، اینتل از معماری Xe-LP برای پردازنده‌های مخصوص نوت‌بوک خود استفاده می‌کند و باید مدتی به این کار ادامه دهند؛ اما به‌نظر می‌رسد که این شرکت احساس می‌کند حدود ۵ تا ۶ سال آینده به معماری گرافیکی کم‌مصرفی با نام تجاری جدید برای پردازنده‌های خود نیاز دارد.

شایان ذکر است راجا کدوری که مسئولیت تمامی فعالیت‌های پردازنده‌ی گرافیکی را در اینتل برعهده دارد، از روزهای حضورش در اپل تجربه‌ی زیادی با معماری پاور وی‌آر ImgTec دارد. علاوه‌براین، کلمه‌ی قابل‌حمل احتمالاً نشان می‌دهد که اینتل با معماری نسل بعدی پردازنده‌ی گرافیک کم‌مصرف خود، نگاهی فراتر از نوت‌بوک‌ها دارد.

از زمانی‌که اینتل در نوامبر ۲۰۲۱۷ کدوری را استخدام کرد، تیم توسعه‌ی پردازنده‌ی گرافیک خود را به‌دقت گسترش داده است. برای مثال، سال گذشته، این شرکت Vineet Goel را از AMD به تیم مهندسان توسعه‌ی معماری‌های پردازنده‌ی گرافیکی خود اضافه کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا