تجارتتکنولوژی

اندروید 13 جابه‌جایی بین پروفایل‌های کاربری صفحه‌کلید را آسان‌تر می‌کند

جابه‌جایی بین پروفایل‌های کاربری صفحه‌کلید و نمایه‌های میهمان، در اندروید ۱۳ بسیار آسان‌تر خواهد شد.

چند هفته قبل، مشخص شد که گوگل در حال برنامه‌ریزی برای معرفی سبک جدید جابه‌جایی بین پروفایل‌های محافظ کیبورد جدید در اندروید ۱۳ است. در آن زمان، اسکرین‌شات‌هایی منتشر شد که نشان می‌داد این ویژگی پس از انتشار چگونه خواهد بود. اکنون گوگل اولین نسخه‌های پیش‌نمایش توسعه‌دهندگان اندروید ۱۳ را برای دستگاه‌های سری پیکسل خود منتشر کرده و اطلاعات بیشتری در این زمینه دردسترس قرار گرفته است.

به‌گزارش XDA، همان‌طورکه قبلاً اعلام شده بود، تغییردهنده‌ی نمایه‌ی محافظ صفحه‌کلید به‌عنوان منویی کشویی در صفحه‌ی قفل پین و رمزعبور و الگو ظاهر خواهد شد. با ضربه‌زدن روی منو کشویی، فهرستی از پروفایل‌های موجود در دستگاه باز می‌شود و کاربر می‌تواند حتی قبل از بازکردن قفل دستگاه، پروفایل مدنظر را تغییر دهد.

طبق گفته‌ی Esper، تعویض‌کننده‌ی پروفایل محافظ صفحه‌کلید به‌طور پیش‌فرض غیرفعال است؛ اما ازطریق گزینه‌ی دوحالته‌ی config_enableBouncerUserSwitcher کنترل می‌شود. درادامه، تصویری از حالت فعال‌شدن این قابلیت را مشاهده می‌کنید.

 

درحال‌حاضر، مطمئن نیستیم که آیا این تغییر‌دهنده‌ی پروفایل محافظ صفحه‌کلید جدید در اندروید ۱۳ برای گوشی‌ها و تبلت‌ها دردسترس قرار خواهد گرفت یا خیر. برای گوگل منطقی نیست که چنین قابلیتی را برای گوشی‌های هوشمند ارائه دهد؛ زیرا این دستگاه‌ها معمولاً تک‌کاربره هستند. بااین‌حال، این ویژگی می‌تواند برای تبلت‌ها مفید باشد؛ زیرا احتمالاً چند کاربر از این محصولات استفاده می‌کنند.

همچنین، اندروید ۱۳ نصب برنامه‌ها را حین تنظیم‌ نمایه‌ی میهمان آسان‌تر کرده است. کاربران اکنون هنگام تنظیم نمایه‌ی میهمان، گزینه‌ی جدیدی به‌ نام «نصب برنامه‌های موجود» را مشاهده خواهند کرد. با ضربه‌زدن روی این گزینه، فهرستی از اپلیکیشن‌های موجود باز خواهد شد و کاربران می‌توانند به‌راحتی اپلیکیشن‌های مدنظر را برای نمایه‌ی میهمان نصب کنند. خوشبختانه داده‌ها بین مالک و نمایه‌های میهمان به‌اشتراک گذاشته نخواهد شد و این یعنی کاربران نمایه‌ی میهمان باید پس از راه‌اندازی، به حساب کاربری خود در اپلیکیشن‌های مدنظر وارد شوند.

 

اندروید ۱۳ همراه با تغییردهنده‌ی پروفایل محافظ صفحه‌کلید و گزینه‌ی تنظیم نمایه‌ی میهمان جدید، چرخش صفحه‌ی قفل را در دستگاه‌های مجهز به نمایشگر بزرگ غیرفعال می‌کند. همان‌طورکه Esper اشاره می‌کند، پیکربندی چهارچوب اندروید که چرخش صفحه‌ی قفل را کنترل می‌کند، سال‌ها به‌طور پیش‌فرض روی گزینه‌ی غیرفعال تنظیم شده است؛ اما اکنون به‌طور پیش‌فرض فعال است. بااین‌حال، صفحه‌ی قفل فقط در دستگاه‌های مجهز به صفحه‌نمایش بزرگ می‌چرخد.

صفحه ورود میهمان اندروید ۱۳

نکات اشاره‌شده در این مطلب، تنها قابلیت‌ها و تغییرات جدید اندروید ۱۳ نیست. این نسخه از سیستم‌عامل موبایلی گوگل قابلیت پاکی‌سازی خودکار کلیپ‌برد مثل کیبورد GBoard، دو طرح‌بندی صفحه‌ی اصلی جدید برای راه‌انداز پیکسل، یک اپلیکیشن Camera Obfuscator، یک رابط کاربری پخش‌کننده‌ی رسانه‌ی بازطراحی شده و… را نیز ارائه می‌دهد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا